FAQ

 • Czy warto korzystać z pomocy adwokata?

  Z pomocy adwokata powinny skorzystać wszystkie osoby, które zmagają się z jakimikolwiek problemami z prawem. Jest to specjalista, który dokładnie wytłumaczy daną kwestię oraz pomoże w poprowadzeniu wybranej sprawy. Ze wsparcia kancelarii w Lublinie korzystają także przedsiębiorstwa, którym potrzebna jest kompleksowa i profesjonalna obsługa prawna na co dzień.

 • Jakie dokumenty należy posiadać przy kontakcie z adwokatem?

  Wszystko zależy od rodzaju oraz charakteru sprawy z jaką Państwo przyjdziecie do naszej kancelarii. Adwokat zawsze przed umówionym spotkaniem informuje klienta jakie dokumenty są potrzebne, oraz które należy mieć ze sobą na spotkaniu.

 • Czy przekazywane przeze mnie informacje są bezpieczne?

  Wszelkie informacje, które nam państwo przekazują są chronione na najwyższym poziomie, aby nie miały do nich dostępu osoby niepowołane.

 • Jak wygląda koszt Waszych porad i usług?

  Wysokość wynagrodzenia, które otrzyma adwokat, jest uzależniona od rodzaju usługi oraz charakterystyki danej sprawy. Nasza kancelaria adwokacka oferuje cztery podstawowe formy rozliczania się z klientami. Wynagrodzenie godzinowe, w którym prawnik wylicza je na podstawie ustalonej wcześniej stawki godzinowej, ryczałtowe, czyli jedna kwota za konkretną usługę, ryczałtowe miesięczne - wykorzystywane przy długofalowej współpracy oraz górne ograniczenie wynagrodzenia, w którym ustalany jest maksymalna kwota należna za daną pracę.

 • Jak długo będę czekać na odpowiedź prawnika?

  Czas oczekiwania na odpowiedź prawnika to jeden dzień roboczy, pomijając dni urlopowe, bądź przerwy świąteczne, kiedy kancelaria jest nieczynna.

 • Co w sytuacji, gdy nie uzyskam odpowiedzi na na moje pytanie przy poradach online?

  W sytuacji, w której pytanie będzie wykraczało poza zakres specjalizacji prawnika lub będzie dotyczyło wiadomości z innego działu, zostaniecie Państwo o tym fakcie poinformowani. Nasz prawnik postara się przekazać sprawę do specjalisty, który zna się na odpowiedniej dziedzinie i będzie mógł pomóc w danej sprawie.

 • Czy Państwa kancelaria wystawia faktury VAT?

  Tak, kancelaria adwokacka z Lublina, prowadzona przez mecenasa Wojciecha Osaka wystawia faktury VAT dla firm korzystających z jej usług. Po ich przygotowaniu, są one wysyłane na adres wskazany przez klienta. Faktury dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej są wystawiane po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby adwokatowi

 • W jaki sposób można skontaktować się waszą kancelarią adwokacką?

  Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej, wysłania nam wiadomości e-mail na adwokat.osak@gmail.com lub wykonania telefonu na jeden z podanych numerów. Naszą kancelarię można odwiedzić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00, po wcześniejszym potwierdzeniu spotkania.

 • Jaki jest zakres usług kancelarii?

  Kancelaria świadczy kompleksowe usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. W ich ramach opracowuje profesjonalne pisma procesowe, czyli wnioski, pozwy, odwołania i inne, udziela kompleksowych porad prawnych oraz występuję przed sądami i urzędami. Do głównych dziedzin, w których specjalizuje się prawnik, zaliczyć można: